Renkli Reçete Sistemi Giriş

Renkli Reçete Sistemi Giriş. 

Bilindiği üzere Ulusal Uyuşturucu ile Mücadele Eylem Planı “Uyuşturucuya Ulaşılabilirliğin Önlenmesi” başlıklı 1. bileşenin 5. alt bileşeni mucibince “Elektronik Renkli Reçete Sistemi” kurulmuş ve 14/03/2017 tarihli ve E.966 (2017/1) sayılı Genelge ile kırmızı ve yeşil reçeteli ilaçlar elektronik reçete kapsamına alınmıştır. Projenin devamında 28/11/2017 tarihli ve E.4437 (2017/4) sayılı Genelge ile mor ve turuncu reçeteli ilaçlar, 05/03/20l8 tarih ve E.672(2018/2) sayılı Genelge ile de normal reçete ile verilmesi gereken izlemeye tabi ilaçları içerecek şekilde kapsam genişletilmiştir.

05/03/2018 tarih ve E.671 sayılı Bakan oluru ile tüm ilaçların renkli reçete sistemine dahil edilerek kamu ve özel tüm sağlık hizmet sunucularında Bakanlığımızın kontrolünde ortak bir e-reçete uygulamasına geçilmesi talimatlandırılmıştır. 15/06/2018 tarihinden itibaren hekimlerin tüm ilaçları Bakanlığımız Reçetem (E-Reçete) Sistemi üzerinden imzalamaları gerekmektedir.

Renkli Reçete Sistemi Kullanıcı Girişi. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Renkli Reçete Kullanıcı Giriş Ekranına nereden ve nasıl Ulaşabilirim?

Renkli Reçete ( Yeşil Reçete, Kırmızı Reçete, Mor Reçete ve Turuncu Reçete ) yazım ve giriş sayfası Sağlık Bakanlığı Resmi Web Sayfası olan https://recetem.enabiz.gov.tr/ adresinden giriş yapılabilir.

Renkli Reçete Kullanıcı Giriş Ekranından Kimler Giriş Yapabilir?

Renkli Reçete Kullanıcı giriş ekranından.

  1. Sağlık Bakanlığı Yetkilileri
  2. Sağlık Müdürlüğü Yetkilileri
  3. Doktorlar
  4. Eczacılar

Giriş yapabilir.

RENKLİ REÇETE GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

Renkli Reçete Kullanıcı Giriş Ekranından Nasıl Girilir?

Kullanıcıların sisteme giriş yapmak için kullanacakları ekrandır. Kullanıcı Türü olarak Yönetici, Hekim ve Eczane olmak üzere üç farklı seçenek tanımlanmıştır. Bu ekranda Kullanıcı Türü seçildikten sonra Kullanıcı Adı ve Şifre ile sisteme giriş yapılabilmektedir. Ancak hekimler için giriş ekranında kullanıcı adı yerine elektronik imza kullanılmaktadır. Hekim kullanıcılar kendilerine ait elektronik imzayı kullanırken, diğer kullanıcılar kendisine tanımlanmış kullanıcı adı ve şifresini kullanacaktır. Eczane girişinde İlaç Takip Sistemi için kullanılan kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılabilecektir. İlgili alanlar resim üzerinde numaralandırılmış ve ilgili numara ile aşağıda açıklanmıştır. Sistemin kullanıcı adı ve kullanıcı türünü hatırlaması için “Beni Hatırla” alanı kullanılabilir.
Hekimler için sisteme ilk giriş anında Doktor Bilgi Bankasından sorgulama yapılmakta, bilgilerin teyit edilmesi halinde sisteme girişlerine izin verilmektedir. Bu nedenle Doktor Bilgi Bankası kayıtlarının güncel olması elzemdir.

Kullanıcı Giriş Ekranı Alanları
1 – E-İmza sunucusu bağlantı durumunu belirtir
2 – Elektronik imza içindeki sertifika listesi
3 – Elektronik imza pin giriş alanı
4 – Kullanıcı Türü seçim alanı
5 – Kullanıcı adı şifre giriş alanı
Kullanıcı yukarıda tanımlanan alanları doldurup giriş butonuna tıkladığında sisteme giriş yapabilecektir.

Elektronik Renkli Reçete Uygulamasının amacı, hali hazırda matbu olarak basılan tüm renkli reçetelerin (kırmızı, yeşil, turuncu ve mor) elektronik ortama aktarılmasını sağlamaya yönelik Renkli Reçete Sisteminin Renkli Reçete Uygulaması Entegrasyon Kılavuzu için Tıklayınız.

Renkli Reçete Giriş, Yeşil Reçete Giriş, Reçete Sistemi Giriş, Yeşil Reçete doktor Giriş, Yeşil Reçete Eczacı Giriş

İletişim bilgileri;

E-Posta : recetem@titck.gov.tr, recetem.teknik@titck.gov.tr

Telefon: 44 44 680

(Visited 139 times, 1 visits today)

Bir yanıt yazın