Ehliyet Randevu İptal, NVİ Randevu İptali

Ehliyet Randevu İptal, NVİ Randevu İptali. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü İnternet Sayfasında NVİ Yeni Ehliyet Randevusu aldınız ama işiniz çıktı gidemeyeceksiniz. Ehliyet Randevunuzu iptal etmeyi unutmayın? Peki NVİ Nufus Ehliyet Randevunuzu nasıl İptal Edeceksiniz? İşte bu sayfadan sizlere NVİ Nufus Ehliyet Randevusu İptalinin kolay yolunu açıklamış olacağız.

 

Nüfus ve vatandaşlık işlerinde 199 çağrı merkezini arayarak randevu alabilirsiniz veya https://randevu.nvi.gov.tr/ adresinden adınızı, soyadınızı, TC kimlik numaranızı, doğum tarihinizi ve telefon numaranızı girerek randevu alabilirsiniz. Aldığınız randevuya gitmeyecekseniz en az yarım saat öncesinde iptal ettirmeniz gerekmektedir. Aksi durumda 24 saat boyunca randevu alamama cezai işlemi uygulanılır.

NÜFUS EHLİYET RANDEVU İPTALİ

İlk Defa Ehliyet alanlar, Eski Ehliyetini Yeti tip sürücü belgesiyle değiştirmek isteyenler, Ehliyet yükseltmek için randevu alanlar, ehliyet değiştirme, ehliyet yenileme, kayıp ehliyet nedeniyle Nüfus  Müdürlüğünden randevu alan vatandaşlarımız randevum ne durumda? Randevum alınmış mı? Ehliyet randevum ne zaman? İnternetten online olarak nüfus müdürlüğünden ehliyet randevusu aldım saatini ve tarihini nasıl kontrol edebilirim ve gitmeyeceksem iptal edebilirim diyorlarsa yukarıdaki linki tıklamaları yeterli olacaktır.

 

Bu aşamada daha önce aldığınız randevularınızı görüntüleyebilir ve işlemlerinizi yapabilirsiniz. Randevu bilgilerinize erişmek için Kimlik Numaranız’a sahip olmanız gerekir.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Randevu alma sayfasından internetten online randevu alanlar işlem yaptırmak isteyen vatandaşlar gitmeyecekleri randevu iptal etmelidir.

(Visited 2.916 times, 1 visits today)