Ehliyet Başvuru Sorgulama, NVİ Başvuru Sorgulama

Ehliyet Başvuru Sorgulama, NVİ Başvuru Sorgulama. Yeni sürücü belgesi için Nüfus müdürlüğüne başvuru yaptınız. Tüm gerekli belgeleri teslim ettiniz ve işlemleriniz tamamlandı. Size geçici ehliyetiniz verildi ve eve gittiniz yeni ehliyetinizi beklemeye başladınız. Ehliyetinizin ne aşamada olduğunu NVİ başvuru sorgulama sayfasından yapabilirsiniz.

Ehliyet başvurum kabul edildi mi? Başvurum hangi aşamada? Ehliyetim gönderildi mi? Ehliyetim ne zaman gelir? Ehliyetim kargoya verildi mi? Ehliyet başvurumu nasıl görüntüleyebilirim diyorsanız aşağıdaki linki tıklayınız.

Ehliyet Başvuru Sorgula

– Bu sayfada sorgulamalarını yapabilirsiniz.

– Sorgulamaları yapabilmeniz için istenen bilgiler kimlik no, adınız, soyad, doğum tarihinizdir. Ardından başvurularınıza dair bilgileri görebilirsiniz.

Bu aşamada daha önce aldığınız randevularınızı görüntüleyebilir ve işlemlerinizi yapabilirsiniz. Randevunuzun sonucunda yapılan başvuru bilgilerinize erişmek için Kimlik Numaranıza sahip olmanız gerekir.

Sürücü Belgesi Başvuru Durumu Sorgulama işlemini e-devlet şifresiyle https://www.turkiye.gov.tr/nvi-surucu-belgesi-basvuru-durum-sorgu?sonuc=Goster  adresinden sorgulayabilirsiniz. Bu hizmet Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü işbirliği ile e-Devlet Kapısı altyapısı üzerinden sunulmaktadır.

Bu linke tıkladığınızda eğer kimlik doğrulaması yapmadıysanız karşınıza kimlik doğrulaması yapmanız gerektiğini bildiren bir sayfa çıkacak.

– Kimliğimi şimdi doğrula butonuna basın.

– Ardından kimlik doğrulama yani e-devlet’e giriş yapma sayfasına yönlendirileceksiniz.

– Kimlik doğrulaması için gerekli bilgiler TC kimlik numarası ile e-devlet şifresidir..

– E-devlet şifreniz yoksa en yakın PTT şubesinden temin edebilirsiniz.

– Sizden istenen bilgileri eksiksiz bir şekilde girip giriş yaptıktan sonra otomatik olarak tekrar sürücü belgisi başvuru durumu sorgulama sayfasına yönlendirileceksiniz.

– Burada karşınıza sorgulamayı kimin adına yapacağınıza dair iki seçenek çıkacak.

– Bunlardan ilki kendim için, diğeri vasisi/velisi olduğum kişi için olacak.

– Bu seçeneklerden birini seçip sorgula butonuna bastığınız takdirde sorgulamaya ilişkin sonuçları edinebilirsiniz.

(Visited 5.254 times, 1 visits today)